Organizasyonlar

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda eğitim gören sporcuların maç tecrübesi kazanması, yıl içinde öğrendiklerini pratiğe dökmeleri ve farklı kültürlerle tanışmaları için her yıl Nisan veya Mayıs ayında 12 Dev Adam Basketbol Okulları Türkiye Ligi Şöleni organize edilmektedir.

12 DABO Lig Şöleni’nde yetenekleriyle ön plana çıkan sporcuların seçilmesiyle Mayıs ayı sonu veya Haziran ayı içinde Bölge Karmalarının mücadele ettiği Türkiye Ligi Final Şöleni düzenlenmektedir.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Anadolu Basketbol Turu ise yaz aylarında konusunun uzmanı yerli ve yabancı antrenörler eşliğinde 5 gün boyunca 5 farklı şehirde düzenlenen bir organizasyondur. Bu organizasyonda amaç daha fazla çocuğa basketbol sevgisini aşılamak ve antrenör ile basketbolculara farklı bir deneyim yaşatmaktır.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Yıldızlar Şöleni de yaz dönemi çalışmaları sonrasında yapılan yılın son etkinliğidir. Bu organizasyonda yaz dönemi çalışmalarına katılan sporcular arasından seçilerek oluşturulan bölge karmaları mücadele etmektedir. Sporcular ayrıca maç oynamanın yanı sıra takvim uygunluğuna göre Milli Takım müsabakalarını da izleme şansı ve gittikleri şehirdeki tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkanı buluyorlar.