YILDIZ U-16 BASKETBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

2018-2019 Sezonu Altyapı Faaliyetleri Sirküleri Yayınlandı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLERİ ANISINA KIZLAR BASKETBOL TURNUVASI

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Basketbol Turnuvası Yapıldı

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ HAFTASI BASKET MAÇLARI İLE BAŞLADI

KÜÇÜK KIZ BASKET TAKIMINDAN ANNELERE MESAJ

U-12 KIZ BASKETBOL MAÇLARI İLİMİZ DE İLK KEZ OYNANDI

U-12 KIZ BASKETBOL MAÇLARI İLİMİZ DE İLK KEZ OYNANDI Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilimizde ilk kez düzenlenen kulüpler arası U-12 kızlar basketbol maçları sona erdi.


U18 Bölge Şampiyonaları Tamamlandı

U18 Bölge Şampiyonaları Tamamlandı Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetleri kapsamında düzenlenen Altyapı Faaliyetleri 2018-2019 Sezonu U18 Kızlar Türkiye Basketbol Bölge Şampiyonası sona erdi.Gençlik ve Spor Müdürlüğü Ömertepesi kapalı spor salonunda dün oynanan müsabakaların sonunda Samsun ve Kastamonu takımları U18 -Kız Türkiye finali Şampiyonalarına katılma hakkı elde ettiler.


Hakemler yemekte bir araya geldi

Liseli Gençler ve Yıldızlar maçları sonrası basketbol camiası genel bir değerlendirme amacıyla Orduevi dinlenme tesislerinde bir araya geldi.Etkinliğe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ali ÖZDEMİR, Basketbol İl Temsilcisi Sayın Aydın KÜKNER ve il hakemler katıldı..


U 18 MAÇLARI SONA ERDİ

U 18 MAÇLARI OYNAN KARŞILAŞMALARLA SONA U18 Basketbolda Basketbol Akademi (A) Takımı Şampiyon U18 Kulüpler Arası Genç Erkekler Basketbol müsabakalarında şampiyon Basketbol Akademi (A) takımı şampiyon oldu. Basketbol Akademi (A) takımı ligin son maçında karşılaştığı Ata Su Sporları (A) takımına 69-68 yenildi. Ligin ilk yarısında rakibini 13 sayı farkla mağlup eden Basketbol Akademi (A) takımı 2018-2019 sezonu U18 Gençler Basketbol İl birinciliği müsabakalarında ipi göğüsleyen takım oldu


TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, potansiyel sahibi genç basketbolcuların bilgilerinin kayıt altında tutulması ve gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi adına TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı düzenlenecektir.


2019 ANTRENÖR GELİŞTİRME EĞİTİM FAALİYETLERİ

2019 Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu çok yönlü eğitim anlayışı ile antrenörlerin bilimsel temellere dayalı gelişimini sağlama, basketbol içerisindeki yenilikleri sunma ve antrenörlerin daha donanımlı hale gelmelerine yardımcı olma hedefleriyle 2019 yılı eğitim faaliyetlerine başlıyor.


Basketbolun Temel Unsurları - Bartin

Antrenör Hakem Takim Masa Görevlisi Sporcu
Kategori Erkek Kadın Klasman Erkek Kadın Erkek Kadın Erkek Kadın Erkek Kadın
A 0 0 Federasyon A 0 0 24 25 3 2 175 114
B 0 0 Federasyon B 0 0
C 1 1 Federasyon C 1 0
D 2 0 İl 5 3
E 1 0 Aday 6 9