TKBL All-Star 2012 Kokteylinde Kadrolar Belli Oldu

Tem 15, 2013
Kadınlar All-Star 2012 organizasyonu öncesinde spor ve iş dünyasının önemli isimleri Swissotel Grand Efes’te bir araya geldiler.

İzmir’de Karşıyaka Spor Salonu’nda düzenlenecek Kadınlar All-Star 2012 organizasyonu öncesinde spor ve iş dünyasının önemli isimleri Swissotel Grand Efes’te bir araya geldiler. Kokteylde ayrıca, Kırmızı ve Beyaz Takım kadroları da belli oldu. 

Kokteyle TBF Asbaşkanı İmran Işıldar, TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat,  TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Atakan Karakaplan, Necati Güler, Ömer Yağmur ve Akın Suel, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan, Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş,  Ligler Geliştirme Koordinatörü Yusuf Erboy,  A Milli Kadın Takım Menajeri Canan Erdoğan, 12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak, oyuncular, antrenörler, organizasyon yetkilileri, davetliler ve basın mensupları katıldı. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat,  “Bu organizasyonda olmaktan dolayı gerçekten çok heyecanlıyım. Yıllardır basketbol için ter akıtmış, birbirlerini görmemiş, çocukluklarına bıraktığı yerden devam eden kişiler var. Ben hepsiyle bu heyecanı yaşıyorum. Bunca yıldır o insanların bu duruma gelmesi ve bizimle oldukları için yöneticiler, idareciler, bütün arkadaşlarıma, çok sevdiğim oyuncu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. En büyük gururu da şurada yaşıyorum. Bu sene, biraz ilgi gösterildiğinde ve yatırım yapıldığında gerçekten uluslararası alanda neler yapılabileceğini gösterdik. Bu heyecanı herkese yansıtarak, bu duygusallıkla bir takım şeyleri daha kolay aşarak bir yerlere geldik. Esas yapmamız gerekenler şimdi başlıyor. Haziran ayında Olimpiyat elemesi oynayacağız. Amacımız sadece basketbol oynamak değil, Türk kadınının gücünü göstermek” dedi. 

Gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Kırmızı Takım ve Beyaz Takım kadroları da belli oldu. Kırmızı Takım’da Baş Antrenörlüğü Galatasaray Medical Park’tan Ceyhun Yıldızoğlu, Beyaz Takım’da ise Fenerbahçe’den Georgios Dikaioulakos görev yapacak. 

Kırmızı Takım Baş antrenörü kura çekiminin ardından yaptığı açıklamada, Ceyhun Yıldızoğlu, "Takımımdan çok şey bekliyorum. İddialıyız. Kazanan takım olabilmek için mücadele edeceğiz” dedi. 

Beyaz Takım Baş antrenörü Georgios Dikaioulakos ise, “En iyi kadroya sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Rakiplerimize gözdağı vermek istiyorum. Kazanacağımıza eminim” diye konuştu. 

KIRMIZI TAKIM

 

Ceyhun Yıldızoğlu

Baş Antrenör (Galatasaray Medical Park)

Hakan Acer

Yardımcı Antrenör ( Galatasaray Medical Park)

Atilla Keskin

Yardımcı Antrenör (Ceyhan Belediye)

OYUNCU

TAKIM

Shavonte Zellous

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Işıl Alben

Galatasaray Medical Park

Anna De Forge

Kayseri KASKİ

Esmeral Tunçluer

Fenerbahçe

Penny Taylor

Fenerbahçe

Gülşah Akkaya

Optimum Ted Ankara Kolejlier

Zane Tamane

Fenerbahçe

Bahar Çağlar

Galatasaray Medical Park

Sylvia Fawles

Galatasaray Medical Park

Yasemin Horasan

Beşiktaş

Tuğba Talaslıoğlu

Tarsus Belediye

Nevriye Yılmaz

Fenerbahçe

Merve Aydın

İstanbul Üniversitesi

BEYAZ TAKIM

 

Georgios Dikaioulakos

Baş Antrenör ( Fenerbahçe)

Aydın Uğuz

Yardımcı Antrenör (Fenerbahçe)

Kaan Artun

Yardımcı Antrenör (Samsun Basketbol)

OYUNCU

TAKIM

Natasha Lacy

Ceyhan Belediye

Birsel Vardarlı

Fenerbahçe

Diana Taurasi

Galatasaray Medical Park

Tuğba Palazoğlu

Mersin Büyükşehir Belediye

Alba Torrens

Galatasaray Medical Park

Şaziye İvegin

Galatasaray Medical Park

Ashley Walker

Ceyhan Belediye

Melike Bakırcıoğlu

Samsun Basketbol

Courtney Paris

Botaş

Nevin Nevlin

Fenerbahçe

Nilay Kartaltepe

Botaş

Ayşe Cora

Galatasaray Medical Park