Tribüne Renk Kat Avrupa Komisyonu Tarafından En İyi Uygulama Seçildi

Şub 01, 2017
Türkiye Basketbol Tarihinin ilk taraftar projesi 'Tribüne Renk Kat', yaratığı değerler ve uygulamadaki başarısı neticesinde Avrupa Komisyonu tarafından en iyi uygulama örneği seçildi.

fans-against-violence-logo-700
Türkiye Basketbol Tarihinin ilk taraftar projesi 'Tribüne Renk Kat', yaratığı değerler ve uygulamadaki başarısı neticesinde Avrupa Komisyonu tarafından en iyi uygulama örneği seçildi.

Büyük başarı kazanan projeler Avrupa Birliği tarafından dönem dönem tecrübelerin paylaşılması ve diğer projeler örnek olması için "En İyi Uygulama" (Best Practice) payesi verilerek öne çıkarılıyor.
Tribune Renk Kat_01022017_00001_01
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2014 yılı teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Sport programı kapsamında başvurduğu “Fans Against Violence” adlı projesi, ‘Tribüne Renk Kat’;  91,75 puanla desteklenmeye değer görüldü. Tribüne Renk Kat aynı zamanda başvuran tüm Türk projeleri arasında başarıya ulaşan ve Avrupa Komisyonu tarafından finansal olarak desteklenmeye değer görülen ilk ve halen tek proje oldu.

“Ülkemiz İçin Gurur Kaynağı”
Proje Direktörü Dr. Emir Turam yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Türkiye’nin Avrupa Birliği üyesi olmadığı düşünüldüğünde Avrupa Komisyonu’na proje kabul ettirmek zaten zor iken, 'Tribüne Renk Kat' projesi ülkemizin kabul gören tek projesi iken, yaptığımız başarılı çalışmalar sonrasında ‘Best Practice’ seçilmek bu açıdan da ülkemize prestij kazandırıyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin projeleriyle rekabet etmek ve onları geride bırakmak bizim için önemli bir gurur kaynağı oldu.”

Brüksel’de AB ülkelerinden gelen 800’ün üzerinde katılımcının yer aldığı konferansta; proje yöneticiliği ve projeyi yaygınlaştırmak için yapılan partner seçimi üzerine duruldu. Katılımcılar, sabah Avrupa Komisyonu’nun yaptığı ‘Erasmus+Sport Infoday’ de paylaşılan sunumu dinlerken, öğleden sonra da gruplara bölünerek yöneticilere tecrübelerini aktardı. Bu bölümde; ‘genel proje yönetimi’, ‘hedeflerin tutturulması yönünde kapasite ve kaynakların verimli kullanımı’, ‘proje ortakları yönetimi’, ‘farklı kültürden, farklı ülkelerin temsilcilerinin ortak hedeflere entegre edilmeleri ve motive edilmeleri yolundaki yöntem ve uygulamalar’, ‘elde edilen başarının yanında bu başarının topluma aktarılması’, ‘AB değerlerinin ve önceliklerinin geniş kitlelere tanıtılması açısından tüm diğer proje yöneticilerinin üzerinde başarı sağlayan TBF’nin bu işi nasıl yaptığı’ konuları üzerine duruldu.

Tribune Renk Kat_01022017_00001_02

Tribune Renk Kat_01022017_00001_03

Tribune Renk Kat_01022017_00001_04

Tribune Renk Kat_01022017_00001_07
Copyright Johan Francois @ EACEA2017