FIBA EuroBasket 2017 Medya Akreditasyon Süreci Devam Ediyor

Mar 16, 2017
31 Ağustos – 17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan FIBA Eurobasket 2017 için medya akreditasyon süreci başladı.
eurobasket-2017_logo_25052016_01

Şampiyonanın grup aşamaları Türkiye, Finlandiya, İsrail ve Romanya’da yapılacak. Final aşaması ise yine Türkiye’de, İstanbul’da olacak. 

Grup aşamalarının yapılacağı tarih aralığı 31 Ağustos – 7 Eylül olacak. Türkiye’de İstanbul Fenerbahçe Spor Salonu'nda oynanacak olan grup maçları; İsrail’de Tel Aviv Arena’da, Romanya’da Cluj Napoca Polyvalent Arena’da ve Finlandiya’da Helsinki Arena’da yapılacak. 

Final mücadeleleri ise İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda 9 – 17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Şampiyonada yer almak isteyen basın mensuplarının akreditasyon başvuruları için 15 Haziran tarihine kadar FIBA’nın medya portalını kullanmaları önemle rica olunur. 

Şampiyonanın dört ev sahibi ülkesi, basın mensuplarının konaklamaları için otel ayarlamalarını da gerçekleştirmektedir. Medya akreditasyonu için başvuru sürecinde, konaklama talebinin belirtilmesi halinde medya otellerine ön rezervasyon yapılabilmektedir. 

Medya akreditasyonu başvurusu yapıldıktan sonra, bu başvurulara FIBA tarafından onay verilmektedir. FIBA onayı gerçekleştikten sonra, oteldeki ön rezervasyonun da nihai rezervasyona dönüştürülmesi olanağı doğacaktır. 

Medya akreditasyon başvurusu reddedilirse, medya oteline yapılmış olan ön rezervasyon da otomatik olarak iptal olacaktır. 

Akreditasyon başvurusu kabul edilen medya mensupları FIBA tarafından kayıt altına alınacak ve bu kişilerin akreditasyonlarının geçerliliği garantilenecektir. 

Her başvuruda uygun bir vesikalık fotoğraf kullanılması zorunludur. Belirgin bir vesikalık fotoğraf kullanılmamış olan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Medya mensuplarının başvurularının kabul görmesi için, kişilerin içerik üreten ve yayımlayan bir medya organında resmi olarak görev alıyor olmaları şarttır. 

Kulüp temsilcileri, menajerler, öğretici broşür yazarları, blog yazarı taraftarlar ya da orijinal içerik üretmeyen medya çalışanlarının başvuruları kabul görmeyecektir. 

Serbest yazarlık, fotoğrafçılık ya da video çekimi yapan kişilerin başvuruları ise bir medya organına hizmet ettiklerinin kanıtlanması halinde incelenecektir.

Kurumsal kimlik ile birden çok akreditasyon talebinde bulunacak olan organizasyonların (medya akreditasyon başvuruları adına ön talepte bulunmalarının ardından) communications-europe@fiba.com adresine e – posta yolu ile ulaşmaları gerekmektedir. 

Soru ve talepler için communications-europe@fiba.com adresi ile irtibata geçilebilir.