TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Nis 23, 2019
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yayınladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yayınladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun mesajı şöyle:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı gün, milletimizin gurur ve coşku günüdür. 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulması, milletimiz için önemli bir dönüm noktası olmuştur. Bu bayram, aynı zamanda dünya çocukları arasında sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarının gelişmesine ve gelecekte tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunma gayesini de taşımaktadır.

Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle ülkemizin yarınlarına ışık tutacak, barış içinde bir dünyanın kurulmasında da önemli görevler üstleneceklerdir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızdan beklentimiz; her alanda kendilerini geleceğe iyi hazırlamaları ve ülkemizin aydınlık yarınları için çalışmalarıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, milletimizin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda canları pahasına mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı