Misyon: 

Basketbolun ülkemizde sağlıklı bir şekilde yayılması ve gelişmesinde etkin rol oynayacak, ülke basketbolunun geleceğini şekillendirebilecek, ülkesine, basketbola olan tutkusu ve etik değerlere bağlılığı yüksek düzeyde olan antrenör, yönetici, kondisyoner başta olmak üzere tüm paydaşların; keşfedilmesi, eğitilmesi ve geliştirilmesini sağlayarak donanımlı (nitelikli) hale getirmek. 

Vizyon:  

• Yenilikçi, akılcı, ilkeli, etik değerlere bağlı ve sorumlu yaklaşımla her düzeydeki antrenör, yönetici, kondisyoner başta olmak üzere tüm paydaşların için çağdaş eğitim sistemi ve stratejisi oluşturmak, planlamak ve uygulamak.
• Basketbolun tüm paydaşlarının tecrübe ve fikirlerinden yararlanarak, günümüz basketbol organizasyonlarına uygun ve donanımlı (nitelikli) antrenörlerin gelişimini ve eğitimini kuvvetlendirecek sınav sistemini geliştirmek.
• Türkiye'deki tüm genç nüfusu kucaklayarak basketbolun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için ortak bir dil ve düşünce yapısı ile yürütülecek projeler üretmek.
• Yetişecek donanımlı Türk antrenör, yönetici, kondisyoner başta olmak üzere tüm paydaşların dünya basketboluna yön verecek konumlara gelmesi için çalışmak.
 

12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri 21 – 23 Eylül’de İstanbul’da Gerçekleşecek

Eyl 14, 2018
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen 12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri 21-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen 12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri 21-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Ülke genelinde basketbolun sağlıklı bir şekilde yayılması ve gelişmesinde etkin rol oynayan antrenör, yönetici ve kondisyonerler başta olmak üzere tüm paydaşların daha donanımlı hale gelmesi amacıyla yola çıkan Türkiye Basketbol Federasyonu, 2018 yılında da antrenörlere destek vererek bu amaç yolunda önemli adımlar attı.

Antrenörlere nitelikli ve çağdaş bir eğitim sağlamak hedefinde olan Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu önderliğinde, bu yılki seminerde Ergin Ataman (Anadolu Efes Başantrenörü), Çetin Yılmaz (TUBAD Başkanı, Antrenör ve Sosyolog), Ahmet Gürgen (Banvit Baş Antrenörü), Ahmet Çakı (Darüşşafaka Tekfen Baş Antrenörü), Georgios Bartzokas (Khimki Moskova Baş Antrenörü) ve Francesco Cuzzolin (Güç ve Kuvvet Antrenörü) konuşmacı olarak yer alacak.

12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’ne katılacak TUBAD üyesi antrenörler %50 indirimden faydalanabilecek. Seminer programına ulaşmak için tıklayınız