Istanbul

Bir ayağı Avrupa’da diğeri Asya’da… Kültürleri ve medeniyetleri birbirine bağlayan eşsiz İstanbul, dünyanın beşinci Türkiye’nin ise en büyük şehri. 14 milyon kişiyi ağırlayan şehirde yaklaşık 14 bin lisanslı sporcu bulunuyor ve spor tutkusu bütün şehri bir araya getiriyor. İstanbul; 2001 EuroBasket, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası, 2012 EuroLeague Final Four ve EuroLeague Kadınlar Final Eight, 2013 3x3 Dünya Turu Finali, 2012 ve 2013’te NBA Europe Live Tour’a ev sahipliği yaptı. Kültür ve medeniyetlerin buluşma noktası olmanın yanı sıra İstanbul, aynı zamanda uluslararası bir basketbol başkenti.

Son zamanlarda İstanbul’da önemli yenilikler gerçekleştirildi. Boğazın altından geçen Marmaray metro sistemiyle Avrupa ve Asya arası ulaşım artık beş dakikadan daha az sürüyor. Duraklarından biri Abdi İpekçi Arena’ya beş dakikalık yürüme mesafesinde olan Marmaray, Asya ve Avrupa yakasında bulunan izleyicilerin ulaşımını kolaylaştırıyor.

İstanbul’un en büyüğü olan Atatürk Havalimanı, toplam yolcu sayısı açısından Türkiye’nin en büyük havaalanı olma özelliğine sahip. 2012’de 45 milyon yolcuya hizmet veren alan, uluslararası yolcu trafiği açısından dünyanın en işlek 14. havaalanı konumda. Abdi İpekçi Arena’ya ve çevre otellere 10-15 km uzaklıkta yer alıyor.
Ankara

Türkiye’nin başkenti ve ikinci en büyük şehri olan Ankara, Türkiye’nin doğal değerlerini yansıtırken aynı zamanda zengin bir tarih barındırıyor. Spor aşkıyla dolu 5 milyon kişiye ev sahipliği yapan Ankara’nın basketbol sahnesi, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası için inşa edilen Ankara Arena ile daha da hareketlendi. 2005 Kadınlar EuroBasket ve 2012 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yaparak kadın basketbolunun en önemli şehirlerinden biri oldu.

Başkent olarak, ziyaretçilerine kusursuz bir ulaşım ve konaklama hizmeti sunan Ankara’nın havaalanı Esenboğa, 2012’de 10 milyon yolcuya hizmet verdi ve 2009’da ACI Avrupa tarafından Avrupa’nın en iyi havaalanı olarak ödüllendirildi.