TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, potansiyel sahibi genç basketbolcuların bilgilerinin kayıt altında tutulması ve gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi adına TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı düzenlenecektir.


Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, potansiyel sahibi genç basketbolcuların bilgilerinin kayıt altında tutulması ve gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi adına TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı düzenlenecektir.

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Milli Takımları Koordinatörleri ve federasyon tarafından görevlendirilecek milli takım antrenörlerinin de yer alacağı tarama programları TBF Sağlık Kurulu işbirliğiyle takip edilecektir.

Üç aşamada gerçekleştirilecek olan taramaların ilk aşamasında; federasyon yetkilileri tüm Türkiye genelinde il bazındaki lisanslı oyuncu sayılarını dikkate alarak tüm illeri kapsayacak şekilde 48 ilde uygulanacak.

İkinci aşamada ise federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç şehirde gerçekleştirecek iki günlük kamplara katılacak. Son aşamada ise yine federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç gün boyunca düzenlenecek kampta yer alacaktır. Tarama sonrasında dönemsel olarak oyuncuların gelişimleri takip edilip kayıt altına alınacaktır.

Erkek taramalarının 12 – 13 Ocak 2019 tarihinde başlayacağı ve kız taramalarının detaylarının önümüzdeki günlerde paylaşılacağı programı incelemek için tıklayınız.


Katılımcıların Oluşturulma Şartları:

İllerde gerçekleşecek antrenmanlara katılacak oyuncuların kayıtları kendi kulüpleri tarafından TBF’nin mail yoluyla paylaşacağı linkten kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleşecektir. Kulüp temsilcilerine gönderilen link tek kullanımlıktır.

Kulüpler, seçtikleri oyuncuları onayladıktan sonra tekrar oyuncu seçemez veya değişiklik yapamaz.

·        A Ligi’nde bulunan takımların temsilcileri 2006 doğumlu 6 sporcu, 2005 doğumlu 6 sporcusunu tarama için kendilerine gönderilen kullanıcı profilindeki takım listesinden seçmesi gerekmektedir.

·        B Ligi’nde bulunan takımların temsilcileri 2006 doğumlu 4 sporcusunu, 2005 doğumlu 4 sporcusunu tarama için kendilerine gönderilen kullanıcı profilindeki takım listesinden seçmesi gerekmektedir.

·        C Ligi’nde bulunan takımların temsilcileri 2006 doğumlu 3 sporcusunu, 2005 doğumlu 3 sporcusunu tarama için kendilerine kullanıcı profilindeki takım listesinden seçmesi gerekmektedir.

Kulüp temsilcileri, yapmış oldukları oyuncu seçimlerinin yer aldığı metni PDF formatında ya da uyumlu formatta sisteme yüklemesi gerekmektedir. Beyan dosyası eksik olan kulüplerin işlemi tamamlanmamış olarak kabul edilecektir.

 

Önemli Hatırlatmalar:

1.     Listede belirtilen ‘’ Taramanın Düzenlendiği İlde Katılacak Diğer İller’’ başlığında yer alacak olan basketbolcuların ulaşım ve konaklama masrafları kendileri tarafından karşılanacaktır.

2.     Sporcuların;

·        Antrenmanlara gelirken kimliklerini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

·        Antrenmanlar sırasında kulüplerinin maç formalarıyla gelmeleri zorunludur.

·        Spor ayakkabı giymesi zorunludur.

3.     Antrenmanlar oyuncu velileri ve kulüp mensuplarına kapalı olacaktır.